Galatasaray Van Aanholt 28.07.2021

Galatasaray Van Aanholt

Galatasaray Van Aanholt

Galatasaray, Cicaldau ve Boey’den sonra bir diğer transferi Patrick van Aanholt’a da kavuştu. Hollanda Milli Takımı’nın 30 yaşındaki sol beki, dün İstanbul’a gelerek Sarı-Kırmızılı kulüple sözleşme imzaladı ve yeni arkadaşlarıyla tanıştı. Transferde bombaları bir bir patlatan Galatasaray ‘da sol bek krizi de çözüme kavuştu. Sarı-Kırmızılılar’ın yeni yıldızı Patrick van Aanholt, dün İstanbul’a gelerek resmi sözleşme imzaladı. Hollanda Milli Takımı’nın 30 yaşındaki sol beki, ayağının tozuyla yeni arkadaşları ve hocalarıyla tanıştı.

Son olarak İngiliz kulübü Crystal Palace forması giyen ve sözleşmesi bitince takımdan ayrılan tecrübeli savunmacı için herhangi bir bonservis bedeli ödenmedi. Yıldız futbolcuya yıllık 1.7 milyon Euro maaş verilecek. 3 yıllık kontrat yapılan Aanholt, ilk açıklamasında Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği için çok mutlu olduğunu söyledi. Çocukluğundan bu yana Galatasaray hakkında çok fazla bilgi sahibi olduğunu kaydeden Aanholt, “Burada çok önemli oyuncuların forma giydiğini biliyorum.

Hollanda’dan çok önemli yıldızlar burada oynama şansına erişti. Şimdi de dostum Babel’le birlikte oynama fırsatımız olacak. Benim açımdan yorucu bir sezon geride kaldı ama Galatasaray formasıyla sahaya çıkacağım ilk günü şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Betnis Giriş

Betnis Güncel